Бразилия спечели втората си поредна победа в група "Б" на турнира за Купата на Конфедерациите. "Селесао" победиха САЩ с 3:0 и вече имат 6 точки, като им остава само един мач - този с Италия в неделя.

Мачът започна по най-добрия начин за шампионите на Южна Америка. В 7-ата минута Майкон центрира от пряк свободен удар, Фелипе Мело се извиси и насочи топката с глава в мрежата на Тим Хауърд.

Бразилците удвоиха аванса си в 20-ата минута. Американците сбъркаха фатално при изпълнение на един корнер вдясно от вратата на "селесао" и позволиха на противника да оргазнизра мълниеносна контраатака. Рамиреш изведе отлично Робиньо сам срещу Хауърд, който нямаше проблеми да се разпише за 2:0.

"Златистите" продължиха с добрата си игра, като контрите им бяха постоянна заплаха за тима на САЩ.

Малко по-късно Кака също можеше да се разпише, но завърши самостоятелния си пробив с неточен удар.

САЩ започна второто полувреме много активно, но устремът им бе скършен рано. Само 10 минути след почивката американците останаха с 10 души, след като Саша Клиестан бе изгонен за груб фаул срещу Рамиреш. Това е втори червен картон за САЩ в турнира, след като в мача срещу Италия  изгонен бе и Кларк.

Мачът на практика свърши в 60-ата минута. Бразилците направиха невероятна атака с по един пас, която бе завършена от Майкон от малък ъгъл.

Тимът на САЩ бе близо до почетното попадение в 83-ата минута, но ударът на Фейлхейбър срещна напречната греда.

Отново гредата бе най-добрият помощник на Жулио Сезар минута преди края, когато Конар Кейси можеше да се разпише с глава, но нямаше късмет.

САЩ - БРАЗИЛИЯ 0:3