Бразилия записа класическа победа с 3:0 над Русия в приятелска среща. "Кариоките" тотално надиграха домакина на Мондиал 2018 като гост. Точни за "селесао" бяха Миранда, Филипе Коутиньо, който се разписа от дузпа, и Паулиньо.

Русия - Бразилия (Развой на срещата по минути)

Мачът е днес от 18:00 часа

Доста интензивна първа част изиграха двата отбора. Цяло чудо е, че нито един от тимовете не успя да достигне до гол, въпреки че опасни атаки пред двете врати изобщо не липсваха. "Кариоките" стартираха пресата си още с първия съдийски сигнал. Първо Вилиан напредна доста умело отдясно, но защитата на Русия се справи доста бързо със заплахата. След това, Габриел Жесус бе тотално изпуснат от бранителите на Русия и успя да стреля към краката на вратаря, но топката не премина през него. Кълбото рикошира в стража, а защитник изчисти.

След половин час игра, настъпи сериозно оживление и в редиците на домакините. Александър Самедов бе намерен по чудесен начин от свой съотборник и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе отразен от вратаря. Неговият съотборник Роман Зобнин също се отчете с фрапантен пропуск. Той засече с воле топката от бялата точка, но кълбото прелетя покрай вратата.

Дъглас Коща пък имаше шанс да открие резултата в заключителните минути, но след като опасен удар от движение, топката премина на сантиметри от целта.

Снимка 346998

Източник: Twitter

През втората част, всичко тотално се преобърна за домакините от Русия. Още в 53-ата минута, "селесао" поведе в резултата след прекрасна атака. Тиаго Силва засече центриране към наказателното поле с глава и отправи директен изстрел, но вратарят изби. При добавката обаче, Миранда изненада стража отляво и се разписа за 1:0.

Само осем минути по-късно, Головин извърши непростимо нарушение. Той действа непозволено срещу съперников играч във вратарското поле и главният рефер отсъжда 11-метров наказателен удар в полза на Бразилия. Зад топката застана Филипе Коутиньо, който с хладнокръвие отбеляза за 2:0.

В 66-ата минута, Паулиньо направи резултата класически. Вилиан отново бе изпуснат от защитата на Русия и пусна топката в коридор към футболиста на Барселона, който я засече с глава и прониза мрежата на Акинфеев за 3:0.