Борусия (Дортмунд) се класира за полуфинал в Шампионската лига, след като победи с 3:2 Малага в луд мач, който ще се помни дълго време. Така след 0:0 в първата среща германците заслужиха мястото си в следващата фаза на надпреварата.

Двубоят на „Сингал Идуна Парк" предложи нечовешка драма, като домакините се класираха напред след два гола в продължението. При победното попадение на Сантана, което падна в 93-ата минута, останаха сериозни съмнения за засада, при това на няколко футболисти на германците. Нямаше кой да чуе обаче протестите на играчите на Мануел Пелегрини.

Иначе Малага изигра отличен мач и бе буквално на секунди от това да поднесе огромна сензация. Испанците откриха резултата в 25-ата минута чрез Хоакин, който се разписа с брилянтен удар с левия крак, като не остави никакъв шанс на Вайденфелер.

В самия край на първата част Борусия се върна в мача. Перфектна атака, преминала през Гьотце и Ройс, изведе Левандовски сам срещу вратаря, а за головата машина на домакините не бе проблем да финтира стража на съперника и да изравни. 1:1 след перфектна атака на Борусия.

През втората част германците продължиха да атакуват, но вторият гол така и не падаше. В 82-ата минута Малага нанесе втори тежък удър. Резервата Елисеу се разписа за 1:2, като направи мисията на Борусия почти невъзможна. В този момент домакините се нуждаеха от 2 безответни гола, за да продължат напред.

Първият дойде в 91-ата минута и бе дело на Марко Ройс. Малко по-късно, в 93-ата минута Сантана вкара от скандална ситуация, която породи огромни съмнения за засада. В крайна сметка обаче попадението бе зачетено и Борусия направи обрат стил „Манчестър Юнайтед", с който се класира напред.

Това е първи случай от 15 години насам, в който Борусия Дортмунд е на полуфинал в Шампионската лига. Само преди няколко години германският тим бе пред фалит, а сега е част от елитът на европейския футбол. Каква незабравима вечер за феновете на Дортмунд!

БОРУСИЯ - МАЛАГА 3:2

0:1 Хоакин (25')

1:1 Левандовски (40')

1:2 Елисеу (82')

2:2 Ройс (90')

3:2 Сантана (90')

БОРУСИЯ: Вайденфелер, Суботич, Пишчек, Фелипе Сантана, Шмелцер, Бендер (73' Сахин), Гюндоган (86' Хумелс), Гьотце, Ройс, Блашчиковски (72' Шибер), Левандовски

МАЛАГА: Вили, Гамес, Демикелис, Серхио Санчес, Антунес, Камачо, Хоакин (87' Солер), Тулалан, Дуда (74' Елисеу), Иско, Жулио Баптища (84' Санта Крус)