Контролата на Тотнъм като гост на Бирмингам на "Сейнт Ендрюс" започна отлично за българския нападател Димитър Бербатов.

Той не се смути от факта, че е един от общо тримата нападатели в бели екипи (заедно с Джърмейн Дефоу и Роби Кийн) и в 12-ата минута вкара първия си гол за "шпорите" - 1:0.

"Бербатов материализира силния начален натиск на Тотнъм", съобщи в директното си предаване официалният сайт на лондонския клуб.

Само 2 минути по-късно българският национал успешно се справи с вратаря на Бирмингам Майк Тейлър и удвои - 2:0.

В 72 минута Бербатов бе заменен от Бърнард, оставяйки отлични впечатления. Очакванията към него са за попадения и в мачовете от Висшата лига.

Самият играч призна преди дни, че много иска да вкара гол на Арсенал, съсед и "специален" съперник на Тотнъм, за да спечели признателността на всички фенове на "белия" отбор.

"Бербатов вкара два страхотни гола - похвали национала ни мениджърът Мартин Йол.

- Аз съм щастлив от това, защото той не успя да се разпише във Франция. Отдавна не бях виждал гол като втория на Бербатов от границата на наказателното поле. Няма да му бъде лесно в Англия, но той е много талантлив и ние го взехме, защото знаехме това".

Христо Янев изигра цял мач в последната контрола на Гренобъл срещу Ница. мачът завърши 0:0.

Янев започна като титуляр и завърши мача без смяна.

Качеството на футбола не бе голямо, още повече, че треньорът на Ница бе предпочел да изпробва част от резервите си.

"Гренобъл доминираше преди почивката, а после постепенно доминацията на отбора намаля, се твърди в репортажа в официалния сайт на Гренобъл.

За пръв път в този мач игра Сирил Шапюи, бъдещият партньор на Янев в предни позиции.

Предстои първият двубой на Гренобъл за първенство във френската Втора лига като домакин на Монпелие на 28 юли.

Друг наш представител във Втора лига на Франция - Димитър Рангелов, не успя да блесне в контролата срещу бившия си отбор Славия.

Неговият Страсбург победи с 2:0, като с две попадения се отличи Жерве Тум, влязъл като резерва именно на мястото на българина. Славистите се опитаха да отговорят с мотивирана игра на непретенциозното представяне на французите, но не успяха. Ще се запомни само двойният пропуск на Тодор Колев и Стойков.