Ромелу Лукаку бележи втори гол във вратата на съперника!

83′

Фернандеш сменя Закариа.

79′

Срещата ще завърши няколко минути след останалите, които се играят по същото време, заради забавянето преди началния съдийски сигнал.

78′

Шадли сменя Караско.

77′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Резултатът е изравнен!

Попадение на Гавранович!

75′

Принудителна смяна.

Боята заменя контузилия се Вермален.

70′

Гавранович сменя Сеферович.

68′

Шут на Азар!

Зомер хваща топката в ръцете си.

67′

Напред!

Това е единствената посока, която видимо вълнува Мартинес.

Не спира да сочи той на футболистите си вратата на съперника.

Снимка 233618

62′

Лукаку спринтира и подава в наказателното поле!

Мертенс е надскочен.

Добра възможност за Белгия, но за момента втори гол не пада.

58′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Ромелу Лукаку!

Акция, подета от Азар, преминала през няколко футболисти на Белгия, преди да бъде чудесно завършена с изстрел от средна дистанция на Ромелу Лукаку.

57′

Опит за извеждащо подаване към Шакири!

На сантиметри се размина той от топката, която му беше подадена.

55′

Лукаку се опитва да надъха съотборниците си във всеки възможен случай.

Снимка 383428

Източник: Twitter

53′

Мертенс получава чудесен пас в наказателното поле от Азар.

Не успява да центрира.

52′

Тилеманс се възползва от спиране на играта.

Отпива няколко глътки вода и получава инструкции лично от Роберто Мартинес.

50′

Нарушение срещу Мертенс.

Ситуацията е далеч за директен изстрел.

Следва центриране, но нищо опасно след него.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните открита и динамична игра от страна и на двата отбора.

За съжаление на запалянковците, в рамките на откриващите 45 минути голове не бяха реализирани.

В предни позиции за домакините правеше впечатление това, че Ромелу Лукаку стоеше сякаш изолиран от играта, очаквайки единствено точни центрирания към себе си, но в никакъв случай не изглеждаше като борещ се за притежание на топката състезател.

Швейцарците стартираха уверено, но с течение на двубоя бяха натикани в половината си от своя опонент.

В дадени фрагменти от сблъсъка швейцарците не излизаха от полето си за 5 до 7 минути без прекъсване, което видимо не се нравеше на Владимир Петкович. Селекционерът на "кръстоносците" не спря да жестикулира край страничната линия, запазвайки обаче каменното изражение на лицето си.

Въпреки скоростта и изобретателността в представянето на лидера на домакините Еден Азар, до промяна в нулевото равенство така и не се стигна преди почивката.

45′

Почивка.

42′

Феновете на Белгия изказват благодарността си към своите любимци, за положените от тях усилия по време на Световното първенство в Русия.

Снимка 383423

39′

Футболистите на Белгия често пренасят играта от единия на другия фланг.

В крайна сметка обаче, в завършващата фаза от акциите си, търсят отново средната линия от игрището...

36′

Неточен изстрел на Шакири.

Прекалено силен беше ударът му.

35′

Свободен удар в близост до вратата на Куртоа.

Шакири или Джака? Кой ще стреля?

Двамата са зад топката.

34′

Лукаку шутира от далечна дистанция!

Зомер лови уверено.

32′

Молдова все пак пречупи десетките нули в резултатите от мачовете тази вечер.

Сан Марино вече е с гол пасив.

Следете дербито на вечерта между Хърватия и Англия на живо ТУК!

28′

Вече 5 минути игра само в една половина от терена - тази на Швейцария.

Без голове, обаче.

Лукаку е прекалено статичен.

Нападателят на домакините просто изчаква центриране към себе си, но не личи да е настоятелен в желанието си да играе с топката.

25′

25 минути без голове в Лигата на нациите.

В нито един от двубоите, които се играят по същото време...

22′

Мощен изстрел на Тилеманс!

Това щеше да бъде нещо специално!

Азар предложи по чудесен начин топката на младия футболист, но плътният му изстрел се нуждаеше от малко повече точност.

20′

Прави впечатление, че и двата отбора предпочитат да атакуват през централната част на терена.

Рядко ползват крилата си.

Поне до настоящия момент.

14′

Компани чисти топката с глава!

Поредно центриране в пеналта на домакините...

Ъгловият удар, който последва, не доведе до нищо опасно пред вратата на Куртоа.

12′

Караско вдига публиката на крака!

Част от зрителите се заблудиха, че топката е във вратата, след изстрел на Яник с глава.

Кълбото обаче се оплита от външната страна на мрежата.

11′

Страхотни действия на Вермален в защита!

При центриране в пеналта на Белгия, защитникът протегна крака си в точния момент, избивайки кълбото току пред нападателите на съперника.

9′

Поредица пресечени подавания пред наказателното поле на Швейцария.

Бранителите на "кръстоносците" за момента действат на много високи обороти.

5′

С помощта най-вече на лидера си Еден Азар, белгийците взимат категорично нещата на терена в свои ръце.

От първоначалните напористи действия на гостите вече няма и следа.

3′

Изстрел на Тилеманс!

Топката минава встрани от целта.

1′

Феновете на домакините са готови за старта на двубоя.

Снимка 383420

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

В известна степен изненадващо начало на двубоя, с опит за налагане на териториален превес от страна на... гостуващия състав.

Батшуай

Националният отбор на Белгия се изправя срещу този на Швейцария в среща от Лига на нациите. Двубоят от Лига "А" в група 2 на надпреварата старира в 21:45 часа.

Обстановката в страната-домакин на мача е крайно напрегната покрай грандиозния скандал за уредени мачове и корупция.

Според местните медии, на вниманието на разследващите органи са попаднали 193 трансфера, а броят на арестуваните, сред които има треньори, функционери, агенти и рефери, стигна 93-ма.

Белгия вече с три звезди по-малко за Лигата на нациите

Фелайни и Бентеке са поредните с контузии

Иначе белгийците са в силна домакинска серия, а Еден Азар е в прекрасна форма.

Двата тима стартираха успешно в новата надпревара на УЕФА, като постигнаха убедителни победи срещу провалилия се на мондиала Исландия - Белгия с 3:0, Швейцария с 6:0.

Снимка 365188

Ясно е, че битката за първото място в групата ще бъде решена в директните мачове.

Двата отбора са лидери в групата с по три точки, докато Исландия е с две загуби.

Снимка 368309

Източник: fifa.com

Последните 10 срещи на Белгия във всички турнири включват цели 9 победи и 1 загуба. От тях 5 победи в последните 5 домакинства. В последните си 10 срещипък Швейцария разполага с едва 5 победи, 3 равенства и 2 загуби.

Белгия тръгна с победа 3:0 в Лигата на нациите (Резултати от днешните мачове в турнира)