Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели "Ауди Къп". Във финала баварците победиха Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата на "Алианц Арена" завърши без голове. Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр за "червените дяволи" и игра до 78-ата минута. Бербо можеше да се разпише, но след негов удар топката спря в гредата на Ренсинг.

В първите минути Юнайтед владееше инициативата. Въпреки това постепенно Байерн се събуди и създаде няколко добри положения. Първо Мюлер, а след него и Гомес можеха да открият резултата, но нямаха късмет. В 38-ата минута Бербатов получи кълбото в полето на домакините, обърна се и стреля, но топката се удари в гредата. До края на първата част статуквото се запази и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

В началото на втората част Митко Бербатов стреля много опасно с глава, но кълбото мина покрай вратата. Малко по-късно Майкъл Оуен можеше да открие. Бившият голмайстор на Ливърпул, Реал (Мадрид) и Нюкасъл бе изведен очи в очи в Ренсинг, но стреля в тялото на стража.

В последните минути и двата отбора имаха по едно добро положение. Въпреки това двете нули се запазиха и победителят трябваше да бъде определен с дузпи. При наказателните удари Евра и Еванс се провалиха за Юнайтед и така Байерн спечели първия си трофей за сезона.