Байерн Мюнхен спечели традиционния четиристранен турнир „Ауди Къп". Шампионите на Европа се наложиха с 2:1 над Манчестър Сити в равностоен двубой, който се игра на препълнения „Алианц Арена" в Мюнхен.

След нулевото първо полувреме „гражданите" откриха резултата в 61-ата минута чрез Алваро Негредо. Това бе първо попадение за испанския нападател с екипа на Сити. Отговорът на Байерн обаче бе светкавичен и в рамките на няколко минути домакините осъществиха пълен обрат.

Томас Мюлер, който започна срещата на върха на атаката, изравни в 66-ата минута от дузпа, а малко след това резервата Марио Манджукич донесе успеха на Байерн, реализирайки за крайното 2:1.

По-рано днес в малкия финал Милан победи Сао Пауло и зае трето място в турнира.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1

0:1 Негредо (61)

1:1 Мюлер (66 д.)

2:1 Манджукич (72)

БАЙЕРН (4-1-4-1): Нойер; Лаам (89 - Вайзер), Х. Мартинес (75 - Боатенг), Данте (68 - Ван Буйтен), Алаба; Тиаго (57 - Шакири); Робен (57 - Манджукич), Кроос (59 - Рафиня), Швайнщайгер (65 - Кирххоф), Рибери; Мюлер

МАНЧЕСТЪР С (4-2-3-1): Пантилимон; Сабалета, Компани, Боята, Клиши; Фернандиньо, Г. Бари (46 - Туре); Милнър; Йоветич (47 - Х. Навас), Насри; Негредо (76 - Джеко).