Тази вечер на "Донбас Арена" Шахтьор и Барселона излизат един срещу друг в 1/4-финална среща реванш от Шампионската лига. На практика интрига в мача изобщо няма, тъй като каталунците размазаха своя съперник в първия мач с категоричното 5:1.

Така за украинците остава да се борят единствено да запазят честта си и да не допуснат нова разгромна загуба. Каталунците пък излизат на терена с една единствена цел - да се забавляват. Треньорът на Барса Пеп Гуардиола заяви, че заяви преди срещата, че неговият отбор трябва да радва окото на феновете навсякъде по света и ще се опита да го стори и в Донецк.

Феновете на домакините пък се зарекоха, че техните любимци ще победят испанския гранд. Шахтьор е почти непобедим на своя "Донбас Арена", където играе от 2009 година насам.

По всяка вероятност наставникът на гостите Хосеп Гуардиола ще заложи на част от футболистите, които по-рядко се появяват на терена.Тежкият сезон в Ла Лига и продължаващата битка в Шампионската лига ще принуди испанецът да остави част от звездите си на пейката. Все пак се очаква суперзвездата на Барса Лео Меси да започне като титуляр и да изиграе поне едно полувреме пред украинска публика.

Шахтьор (Д) - Барселона (1:5 в първия мач)

Вероятни състави:

ШАХТОР: Пятов, Хюбшман, Рац, Сърна, Ракитски, Михтарян, Ишченко, Коща, Жадсон, Уилям, Адриано

БАРСЕЛОНА: Валдес, Максуел, Пике, Милито, Алвеш, Тиаго, Маскерано, Кейта, Хефрен, Афелай, Меси

Съдия: Флориан Майер

Стадион: "Донбас Арена", Донецк