Интер допусна изнедадващо поражение с 1:3 от Айнтрахт в приятелска среща, която се игра в Германия.

„Нерадзурите" използваха срещата, за да изпробват две различни тактически схеми, което завърши с много радост за 50-те хиляди фена, напълнили „Комерцбанк Арена" преди старта на Бундеслигата другата седмица.

Интер започна с обичайното 3-5-2, а вратарят Самир Ханданович трябваше да блесне рано с чудесно спасяване след изстрел  с глава на Ланих от упор.

В 24-ата минута Интер откри чрез Рубен Бота, който получи топката след чудесна отборна игра между Ян М'Вила, Джоел Оби и Юто Нагатомо. Само 120 секунди по-късно обаче Айнтрахт изравни. Лукас Пиазон се възползва от грешка в защитата на италианците и излезе сам срещу вратаря. Бразилецът, който играе като преотстъпен от Челси, първоначално нацели дясната греда, но при добавката нямаше грешка.

В рамките на 6 минути Харис Сеферович обърна напълно развоя на мача, като първо вкара умело от около 10-ина метра в 32-ата минута, а в 38-ата швейцарският национал бе на точното място, за да бутне в мрежата топката, която отскочи от напречната греда след изстрел с глава на Валдес.

През втората част Мадзари премина към игра с 4-3-2-1 с доста смени, като Данило Д'Амбрози и Додо действаха като халф-бекове. Айнтрахт отново беше по-опасният отбор, като Жуан Жезус трябваше да се намеси решително, за да попречи на Такаши Инуи да отбележи, а след това германците нямаха чак толкова много възможности.