Аякс увеличи аванс си на върха в холандската Ередивизи. Амстердамци спечелиха мача си от 28-ия кръг срещу НЕК Наймеген с 4:1. По този начин столичани дръпнаха с 3 точки пред ПСВ Айндховен.

„Филипсите" се издъниха, завършвайки наравно 2:2 като гости на опашкаря Рода в Керкраде. Франк Демуж изведе „миньорите" напред, но с два гола на Ола Тойвонен до края на полувремето ПСВ обърна.

Последваха много пропуски, преди Санхариб Малки да изравни за Рода в 89-ата минута.

Витес се изравни по точки с айндховенци на второто място. Тимът то Анрем надви трудно с 2;1 у дома Зволе.

Аякс пък нямаше никакви затруднения с НЕК в Амстердам. Домакините поведоха с удобното 2:0 още до почивката, благодарение красивия гол на Виктор Фишер и автогол на Ван Ейден.

През вторите 45 минути Фишер вкара трети гол за Аякс, преди в ответната си атака НЕК да намали чрез Ван ден Фелден. Завърналият се след контузия Райън Бабел пък оформи крайното 4:1 за Аякс в 85-ата мин.