Отборът на Аякс спечели Суперкупата на Холандия, след като се наложи над шампиона ПСВ Айндховен с минималното 1:0 в спор за трофея.

Макар да игра без почти сигурното ново попълнение на Реал (М) Уесли Снайдер тимът от Амстердам бе едноличен господар на терена и можеше да победи и далеч по-убедително.

Единственото попадение в мача бе дело на Габри, който се възползва от грешка в отбраната на съперника минута преди края на първата част и отбеляза.

До края Аякс можеше да отбележи и нови попадения, но вратарят на ПСВ Гомеш за пореден път демонстрира класата си.

Любопитно е, че и последната среща между двата тима завърши с успех за Аякс. Амстердамци отвяха първенеца с 5:1 като гост в мач от финала на сезона в Холандия.