Аякс разнищи ПСВ Айндховен с 4:1 в дербито от холандското първенство. С два гола за амстердамци се отличи Луис Суарес. По едно попадение добавиха Сюлеймани и Леонардо. За гостите точен бе Коверманс през второто полувреме.

След натиск на футболистите на Марко Ван Бастен резултатът бе открит от Суарес в 27-ата минута. "Бяло червените" проведоха отлична атака по дясното крило. Ромедал изведе по чудесен начин уругвайският нападател и той направи безпомощен Исаксон.

До почивката амстердамци изпуснаха няколко добри положения за гол, но до промяна не се стигне.

През втората част ПСВ успя да стигне до изравняване. В 57-ата минута след съмнително положение за фаул срещу Олегер, Лазович подаде успоредно на голлинията на Коверманс и последния не сгреши за 1:1.

Попадението предизвика бурен протест от старана на възпитаниците на Марко Ван Бастен. До отмяна на попадението обаче не се стигна.

След гола амстердамци рязко качиха оборотите и логично стигнаха до разгромното 4:1.

В 74-ата минута Емануелсон проби по лявото крило и намери непокрития Сюлеймани, който направи 2:1. Само четири минути по-късно Суарес направи 3:1 след груба грешка в защитата на Айндховен.Крайният резултат оформи Леонардо в последните секунди на двубоя.