Аякс даде сериозна заявка за шампионската титла в Холандия. Амстердамци разбиха с 4:1 един от най-големите си врагове - ПСВ Айндховен в дербито от 27-ия кръг на Ередивизи.

По този начин столичани събраха 64 точки, само с 1 по-малко от втория ПСВ и 6 от лидера Твенте. Още в следващия кръг обаче "филипсите" приемат именно тима от Еншеде.

Мачът започна добре за домакините, които поведоха в 28-ата минута. Шут на Суарес бе избит от Исаксон, но топката попадна у Сим де Йонг, който я насочи в опразнената врата - 1:0.

Малко преди почивката Аякс удвои резултата. Марко Пантелич пусна страхотен пас с пета към Урби Емануелсон, холандският национал овладя и с невероятен фалцов удар матира Исаксон за втори път.

След почивката столичани продължиха с по-добрата си игра и заслужено стигнаха до трето попадение в 64-ата минута, като него автор бе Пантелич.

Мачът вървеше към края си, когато една несъсредоточена изява на Фертонген в наказателното поле доведе до дузпа за ПСВ. Белгиецът позволи на една балонна топка да срещне ръката му. Балаш Джуджак реализира единайсетметровия наказателен удар и намали - 3:1.

Гостите обаче бяха твърде беззъби в нападение, за да стигнат до нещо повече. Вместо това, Аякс реализира още един гол чрез капитана си Луис Суарес в последните секунди на мача. Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ, но често бе надиграван от Емануелсон и Суарес.