Холандският гранд Аякс разгроми НАК Бреда с 5:0 и събра 7 точки след три изиграни мача в новия сезон на Ередивизи. На "Амстердам аренa" шампионите не оставиха никакъв шанс на съперника и зарадваха повече от 48 000 зрители с играта си.

Още във втората минута НАК Бреда разбра участта си, когато Сим де Йонг откри резултата и даде началото на разгрома. Не бяха изминали и 10 минути и Кристиан Ериксен асистира на Моисандер за 2:0. Купонът по трибуните продължи след комбинация между Грегори ван дер Вийл и Тобиас Сана, завършена от младия швед за 3:0 в 40-ата минута.

Аякс вкара още два гола през второто полувреме, въпреки че не игра със същата агресия. Авторът на третия гол Тобиас Сана този път се превърна в асистент, когато комбинира с Тулани Сереро за 4:0 в първите минути на втората част. Последният гол в мача падна в добавеното време, когато Сим де Йонг вкара втория си гол в мача за крайното Аякс - НАК Бреда 5:0.