Отборът на Аякс записа разгромна победа над домакина от Де Граафшап  с 6:0. Головете за футболистите на Марко Ван Бастен са дело на Цвитанич на два пъти в 9-ата и 70-ата, Сюлеймани в 11-ата, Суарес  в 56-ата и 62-ата и Емануелсон в 67-ата минути.

Аякс започна срещата по мотивирано и набързо поведе с 2:0.  Само за две минути Цвитанич и Сюлеймани предрешиха изхода на двубоя. Ситуацията за домакините се влоши след червения картон на Волмер десет минути преди края на полувремето.

През втората част на терена имаше само един отбор, този на Аякс. Амстердамци успяха да реализират само четири попадения, след като футболистите на Ван Бастен изпуснаха куп положения.

С тази победа Аякс съкрати разликата с първия АЗ Алкмаар на 3 точки. Вчера футболистите на Ван Гаал победиха Утрехт с 2:0.

В другата среща Нек Ниймеген и Адо Ден Хааг не успяха да излъчат победител. Двубоят завърши без гол.

Де Граафшап - Аякс 0:6

0:1 Цвитанич (9)

0:2 Сюлеймани (11)

0:3 Суарес (56-д)

0:4 Суарес (62)

0:5 Емануелсон (67)

0:6 Цвитанич (70)

Де Граафшап: Хеилблок, Шурман, Келер, Волмер, Франкел, Мейер, Хесе, Оост, Оуден, Оувеланд, Юнгшлагер.

Аякс: Вермеер, Ван Дер Вил, Олегер, Вертонген, Вермеелен, Габри, Енох, Емануелсон, Суарес, Цвитанич, Сюлеймани.