Аякс постигна най-резултатната си победа този сезон в Ередивизи. Като домакини амстердамци погребаха Вилем II  със 7:0, а хеттик отбеляза Луис Суарес. Любопитното е, че през пролетния полусезон столичани загубиха от същия съперник като гости с 1:2.

Головата фиеста на "Амстерда Арена" откри Дарио Цвитанич още във 2-ата минута. В 10-ата Ейонг Ено удвои, а в 20-ата отново Цвитанич бе точен за 3:0. Луис Суарес се разписа от дузпа в 35-ата, а секунди преди почивката Урби Емануелсон покачи на 5:0.

През второто полувреме Аякс намали оборотите и стигна само до още две попадения. И двете бяха дело на Суарес - в 69-ата и 82-ата от дузпа. Така столичани отново са само на точка от втория в класирането Твенте, 4 кръга преди края.

Отборът на Ники Михайлов обаче има много тежка програма, като гостува на Фейенорд, Хееренвеен и Аякс. Второто място в Холандия е изключително важно, защото дава право на участие в третия предварителен кръг на Шампионската лига.

С огромна преднина на първото място е АЗ Алкмаар, който ще стане шампион още другата седмица, ако победи у дома Витес.