Аякс загуби с 1:2 от Рода (Керкраде) в мач от поредния кръг на холандската Ередивизие и вече изостава на 9 точки зад лидера ПСВ Айнховен.

Роланд Лама отри за Рома в средата на първата част, когато проби през защитата на Аякс и направи 1:0. Седем минути преди края на полувремето обаче Сим де Йонг изведе Клаас-Ян Хунтелаар, който изравни.

Дитер ван Торнхут обаче донесе успеха за домакините в 79-ата минута, след като центрира отлично към Ануар Хадуир, който с глава направи 2:1.

Лидерът ПСВ направи 1:1 вкъщи с Хееренвеен в събота и събра 53 точки, следван от четири отбора с по 44.

Хееренвеен пък са втори, изпреварвайки по голова разлика Фейенорд (победил с 3:1 Граафшап), НАК Бреда (спечелил срещу Утрехт с 1:0 - шеста поредна победа за тима) и Аякс.