Два кръга преди края на холандското първенство Аякс измести ПСВ Айндховен от първото място, след като в изтеглен мач от 32-ия кръг на шампионата на страната победи като домакин с 2:0 НАК Бреда.

"Суперйоден" поведоха в 18-ата минута с попадение на датския нападател Кенет Перес, който се разписа от дузпа. През второто полувреме младокът Райън Бабел сложи точка на спора, след като в 64-ата минута направи 2:0 за домакините. До кратя на срещата амстердамци владееха инициативата и не дадоха на гостите надежда за обрат.

С успеха Аякс вече има 69 точки, с една пред ПСВ Айндховен. Футболистите на Роналд Куман пък могат да си върнат лидерството, ако в събота победят Твенте.

В друг мач от холандския шампионат Спарта (Ротердам) и Утрехт не излъчиха победител, след като завършиха наравно 1:1.