Аякс и Твенте записаха ремита в отложените си срещи от 18-ия кръг на холандската Ередивизи. Амстердамци стигнаха само до 1:1 като гости на НАК Бреда, а Твенте се измъкна с нулево реми от "Нюв Халхенваарт" в Утрехт.

НАК откри още в 16-ата минута чрез Елери Кайро, който се възползва от колективна грешка в защитата на гостите.

Расмус Линдгрен изравни след центриране от корнер в 37-ата минута.

След почивката Аякс натисна, но отлични положения пропиляха Деми де Зеув и Луис Суарес.

Твенте също не успя да запише победа. Тимът от Енсхеде завърши 0:0 срещу Утрехт. На пейката за гостите не бе Николай Михалов, който е контузен. Домакините имаха повече шансове, но така и не успяха да ги реализират.

В последната минута реферът скандализира всички на стадиона, не отсъждайки чиста дузпа за Утрехт. Вместо това, съдията изтегли фаула извън наказателното поле. Така Твенте запази преднината си от 9 точки пред Аякс. Вторият ПСВ има 3т. по-малко от лидера, но е само със 17 мача.