Аякс постигна важна победа с 4:1 при гостуването си на Хераклес в Алмело. Трите точки бяха много важни за амстердамци, тъй като с тях те се изравниха на върха с лидера ПСВ Айндховен. "Филипсите" обаче играят в момента с Твенте.

Мачът започна по прекрасен начин за столичани, който поведоха чрез Мунир Ел Хамдауи в 16-ата минута. Етническият мароканец се разписа от много малък ъгъл след страхотна комбинация на гостите.

Овертом обаче успя да изравни  в 38-ата и полувремето завърши при този резултат.

След почивката Аякс наложи волята си бързо се сдоби с нова преднина. Разписа се Расмус Линдгрен с топовен далечен шут. Малко преди това обаче гредата помогна на Стекеленбург след шут на Фледерус.

В 78-ата мин. Андре Ойер покачи на 1:3, засичайки с глава центриране от корнер. Секунди по-късно Миралем Сюлеймани оформи крайното 1:4 при една бърза контра на Аякс.До края на мача амстердамци пропуснаха още няколко хубави възможности чрез Луис Суарес и Сим де Йонг.

В другите мачове днес, Гронинген спечели с гръмкото 5:3 срещу Фенло, а Хееренвеен и НАК Бреда биха съответно Екселсиор и Де Граафшап.