Отборите на Австрия и Словакия не успяха да се победят в контролна среща, която се игра на стадион "Ернст Хапел" във Виена. Нулевото реми беше официална проверка и за двата тима преди началото на Евро 2020.

Австрия - стръмният слалом към успеха

Момчетата на Франко Фода все още нямат победа на европейски първенства

Словаците правят второ равенство за три дни, след като в на 3 юни завършиха 1:1 и с нашия национален отбор. Силен мач за гостите направи техният вратар Мартин Дубравка, който отказа нападателите на австрийците с фантастични спасяване. А когато се оказваше безпомощен, като при удар с глава на Марко Арнаутович през втората част, негов верен съюзни беше и гредата.

Словакия: Мисията изглежда невъзможна

ТОПСПОРТ продължава да представя отборите, които се класираха на финалите на Европейското първенство

Друг участник на континенталния форум - Шотландия, също имаше проверка в неделната вечер. "Гайдарите" премериха сили с Люксембург. Херцогството оказа сериозна съпротива, но все пак бяха победени с 1:0. Единственият гол реализира Че Адамс в 27-ата минута. Опонентът им игра 65 минути с човек по-малко, тъй като Селимович си изкара директен червен картон през първото полувреме.

Шотландия: Тартанската армия вече изпълни целта си

АВСТРИЯ - СЛОВАКИЯ 0:0

ЛЮКСЕМБУРГ - ШОТЛАНДИЯ 0:1

0:1 Че Адамс (28")