Шампионът на Африка Замбия стъпи накриво в първия си мач на КАН 2013. „Медните куршуми" успяха да стигнат само до реми 1:1 с абсолютния аутсайдер в група „С" Етиопия.

Противно на очакванията, именно етиопците започнаха мача по-добре и бяха близо до откриване  още в 18-ата минута. Гатане бе изведен сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но заради изключително твърди терен, топката прехвърли рамката на вратата.

Етиопия получи и дузпа малко по-късно. Чисамба Лунгу спъна Саладин в пеналта и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад бялата точка, но стражът Муеене спаси удара му.

Лошите новини за Етиопия започнаха в 35-ата мин. Тогава вратарят Джемал фаулира касапски Лунгу и закономерно получи червен картон. В самия край на първата част Замбия все пак откри. Колинс Мбесума се възползва от извеждащ пас и матира резервния вратар на етиопците.

Противно на логиката, след почивката Замбия така и не успя да си подпечата успеха. Етиопия пък сякаш се окопити и изравни в 65-ата мин, когато Адане бе изведе диагонално срещу вратата и не сбърка, оформяйки крайното 1:1.

До края в игра за Замбия се появиха играещите в Холандия и Англия Джейкъб Муленга и Емануел Маюка, но и това не помогна на шампионите.