Атлетико (Мадрид) е новият носител на Суперкупата на Европа! Тази вечер селекцията на Диего Симеоне записа категорична победа над миналогодишния победител Реал (Мадрид) и прекъсна хегемонията на "белите", които за трета поредна година се бореха за трофея. Головото шоу в Талин бе впечатляващо, като в редовното време двата отбора завършиха при равен резултат 2:2. В продълженията обаче, "дюшекчиите" успяха да достигнат до 4:2 и да свалят кралския клуб от трона, на който така удобно се бе настанил.

Точни за успеха на Атлети бяха Диего Коща, който се разписа два пъти, Саул Нигес и Коке. За Реал пък името си сред голмайсторите записаха Карим Бензема и Серхио Рамос, който отбеляза от дузпа.

Това е третата Суперкупа в историята на мадридския тим, като така той се изравни с Ливърпул, който има същия брой. Пред тях са "белите" с четири и Барселона и Милан с пет.

Отборът на Хулен Лопетеги записа доста добър мач, въпреки резултата, но със сигурност липсата на Кристиано Роналдо се усещаше осезаемо. Медиите в Испания се питаха какъв ще бъде животът без CR7... Е, определено няма да е лесен и играчите го изпитаха на гърба си тази вечер.

Суперкупа на Европа: Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид), 2:4 (Развой на срещата по минути)

"Дюшекчиите" достигнаха до пълен обрат в продълженията

"Дюшекчиите" започнаха по възможно най-мечтания начин този сблъсък. Още преди да беше изминала първата минута, Диего Коща изведе своя отбор напред в резултата. Нападателят получи извеждащ пас и се промъкна между Рамос и Варан, след което от почти невъзможен ъгъл изпрати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Навас - 1:0.

Снимка 373411

Първата опасна атака за "белия балет" дойде чак в 17-ата минута. Бензема получи страхотно подаване с пета от Асенсио, но не успя да засече топката, въпреки че се намираше точно пред вратата на Атлетико. Французинът закъсня с реакцията си и пропиля възможността за своя тим. Малко след това, Марсело реши да пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

Снимка 373415

В 27-ата минута, след упражнения натиск, Реал най-накрая изравни. Бейл финтира своя пазач в наказателното поле и веднага комбинира с Бензема, който залъга приближаващите го защитници и с глава заби топката в мрежата на Ян Облак за 1:1. Две минути по-късно, Асенсио се отскубна от защитата на Атлетико и веднага стреля от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри от целта. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.

Снимка 373421

Второто полувреме започна доста по-лежерно за разлика от първото. До опасни атаки пред една от двете врати така и не се стигаше, докато Хуанфран не допусна груба грешка в опита си да изчисти топка, която можеше да се озове в мрежата на Облак. Защитникът игра с ръка в наказателното си поле и главния рефер мигновено отсъди дузпа в полза на "белите". Зад топката застана Серхио Рамос, който с хладнокръвен удар се разписа за 2:1.

Снимка 373420

В 79-ата минута, Диего Коща отново вдигна на крака феновете на Атлетико в Талин. Кореа изпрати топка в наказателното поле, там се получи объркване между футболистите на "белите" и за нападателя не остана нищо друго освен да изпрати кълбото зад гърба на Навас, който нямаше какво да направи - 2:2. Така испанецът изпрати двубоя в продължения, тъй като в оставащите минути до края на редовното време, мачът просто се доиграваше. Футболистите и на двата отбора бяха наясно какво предстои.

В 98-ата минута, "дюшекчиите" се приближиха с още една крачка към Суперкупата. Варан сгреши при разиграване между Диего Коща и Томас, като вторият веднага се възползва и комбинира с включващия се в атаката Саул Нигес, а той с плътен, разсичащ удар преодоля Навас от границата на наказателното поле за 3:2. Шест минути по-късно, обратът вече бе още по-категоричен. Коке пое хубаво подаване в наказателното поле и с едно брилянтно движение изпрати топката в долния ляв ъгъл за 4:2, с което оформи и крайния резултат в този драматичен 120-минутен двубой.