Аржентина победи Мексико в първата от двете контроли, които тези отбори ще изиграят в рамките на четири дни.

"Гаучосите" се наложиха с 2:0 на стадион "Марио Кемпес" в Кордоба. Роберто Фунес Мори откри резултата в 45-ата минута, а автогол на Исак Бризуела в 84-ата минута окончателно реши спора в полза на домакините.

Срещата започна със страхотен шанс за Мексико. Още в 4-ата минута изстрел на Раул Хименес с глава се отби от напречната греда.

След това обаче Аржентина изцяло взе инициативата и повече търсеше гола, като Пауло Дибала и Серхио Араухо обстрелваха вратата на съперника. В 45-ата минута натискът на Аржентина все пак даде резултат. Дибала центрира от фаул и Фунес Мори с глава бе точен за 1:0. В 84-ата минута се стигна до втори гол във вратата на Гийермо Очоа. Саравия напредна по десния фланг и центрира във вратарското поле, където Бризуела действа неразчетено и заби топката в собствената си врата за крайното 2:0.