Грандовете на европейския футбол Арсенал и Байерн (Мюнхен) си спретнаха страхотна битка в приятелската среща помежду си от турнира International Champions Cup, играна в Шанхай.

Спорът завърши наравно в редовното време - 1:1, като лондончани измъкнаха равенството в заключителните мигове от сблъсъка, а след това триумфираха след изпълнения на дузпи.

Байерн излезе напред в резултата след само 9 минути игра, когато щатният голаджия на състава Роберт Левандовски откри резултата.

Атаките на баварците зачестиха, като преди почивката те можеха да стигнат до нов гол във вратата на съперника си.

Арсен Венгер: За последно - Алексис Санчес остава в Арсенал!

Венгер: За последно - Санчес остава в Арсенал!

"Решението вече беше взето"

Второто полувреме бе по-добро за британския състав, като "артилеристите" също показаха с какво разполагат в нападение, основно чрез новия си ас Александър Лаказет.

Резултатът беше изравнен в третата минута от даденото продължение на мача, когато Иуоби бе точен за 1:1. Голяма част от новите попълнения и в двете единайсеторки се появиха на терена, като обаче личеше, че те все още не са се сработили със съотборниците си.

При дузпите баварците пропуснаха цели три пъти от бялата точка и така на практика връчиха успеха на своя опонент.