Арсенал записа втора поредна, изключително важна победа в група "F" на Шампионската лига. „Топчиите" победиха Олимпик Марсилия с 2:0 у дома и са много близо до класиране за осминафиналите.

Лондончани имат 12 точки след 5 мача, но вторият и третият Наполи са с по 9. В последния кръг англичаните гостуват именно на италианците в двубой, който всъщност може да се окаже решителен за съдбата и на двата отбора. И точка в Неапол обаче ще е достатъчно на Йозил и ко, за да спечелят групата.

Арсенал имаше пълно игрово преимущество срещу Марсилия, като двубоят започна по мечтан за домакините начин, които поведоха още в 1-ата минута. Саня пусна пас към Уилшър по дясното крило, последният напредна с топката и със страхотен удар в горния ъгъл матира Манданда.

В 7-ата мин.резултатът можеше бързо да стане и 2:0, но изведеният на чиста позиция от Жиру Рамзи не успя да преодолее френския страж отблизо.

В 21-ата обаче и Шчесни трябваше да се намесва решително, за да измъкне топката от краката на Жиняк, който се възползва от една загубена топка от домакините в средата на терена.

В 38-ата мин. „топчиите" получиха дузпа след като Н'Кулу направи нарушение срещу Рамзи, което обаче сякаш изглеждаше извън наказателното поле. Реферът обаче посочи бялата точка, като зад топката застана Йозил. Немският национал обаче би слабо и Манданда успя да спаси шута му.

След почивката Арсенал продължи да действа по-добре и резултатът нямаше как да остане само 1:0. В 65-ата мин. Рамзи намери Йозил отдясно, той веднага пусна към  Уилшър, който вкара топката покрай безпомощния Манданда.

В 73-ата мин. Товен можеше да намали изоставането на Марсилия, но Шчесни успя донякъде да отрази удара му, а след това и Монреал изчисти току пред голлинията

АРСЕНАЛ - МАРСИЛИЯ 2:0

1:0 Уилшър (1')

2:0 Уилшър (65')

АРСЕНАЛ: Шчесни,  Монреал, Кошчелни, Мертезакер, Саня, Фламини, Рамзи, Уилшър, Йозил, Росицки, Жиру

МАРСИЛИЯ: Манданда, Морел, Медес, Н'Кулу, Абдала, Лемина, Ромао, Халифа, Айю, Имбула Ванга, Жиняк