Апоел (Тел Авив) спечели националната купа на Израел за втора поредна година, след като победи с дузпи втородивизионния Апоел (Ашкелон). Редовното време завърши 1:1, а при 11-метровите удари столичани надвиха с 5:4.

Тимът от Ашкелон поведе още в 7-ата минута след като нападателят Нир Нахум оползотвори центриране на аржентинеца Гастон Сангой.

Фаворитите от Тел Авив дълго не успяваха да намерят начин да вкарат гол, но в 75-ата минута Лусиано де Бруно се разписа с глава след центриране на Гил Вермут.

Тимът от Ашкелон, който е заплашен от изпадане в Трета дивизия притискаше фаворита през целия мач и продълженията, но пропусна да вкара последната си дузпа. Играчите на столичани пък реализираха и 5-те си изпълнения от бялата точка.

Това е 12-а купа на Израел спечена от Апоел (Тел Авив), като по този начин столичани си осигуриха участие в турнира за купата на УЕФА.