Англия е първият финалист на европейското първенство за младежи до 21 години в Швеция. Островитяните се класираха за последния мач след успех с дузпи над домакините в Гьотеборг. В редовното време мачът завърши наравно - 3:3.

През първата част англичаните бяха пълни госпоради на терена и на почивката водеха с 3:0.

Крейни изведе своите напред още в първите секунди на мача след центриране от корнер. В 27-ата англичаните вече водеха с 2:0. Онуха  се възползва от разбъркване след ъглов удар и не остави шансове на Далин. В 38-ата капитанът на шведите Бярсмир си отбеляза нелеп автогол.

След почивката играта коренно се промени. Възпитаниците на Стюърт Пиърс си помислиха, че мачът е свършил и бяха жестоко наказани.

В 68-ата минута Маркус Берг върна един гол след пас на Молинс, а в 75-ата Ола Тойвонен се разписа от фаул.

В последния четвърт час скандинавците притиснаха своя противник и в крайна сметка стигнаха до изравняването, отново чрез Берг.

В продълженията до ново попадение не се стигна, но англичаните останаха с 10 души на терена след като 114-ата мин. Фрейзър Кембъл бе изгонен. Шведите пък удариха греда малко по-рано чрез Свенсон.

При дузпите и двата тима изпуснаха първите удари, но вкараха останалите 4. Наложи се да се изпълняват допълнителни. Гибс успя да вкара, а Молинс удари греда, което прати Англия на финал. В другия полуфинал играят Италия и Германия.