Англия счупи една ужасяваща прокоба, която тегне над родината на футбола от 43 години. Момчетата на Фабио Капело продължават с положителните сигнали за своите привърженици, след като победиха силния тим на Швеция с 1:0 у дома.

Играчите на италианския специалист победиха също минимално и абсолютния хегемон в последните години в световния футбол Испания, при това и в двата случая с много експериментален състав. Това определено е много положителен сигнал за всички многобройни фенове на "Трите лъва" в цял свят.

Днес гола срещу Швеция заби полузащитникът на Манчестър Сити Гарет Бари. Това бе попадение номер 2000 за тима на Англия изобщо.

Като цяло, албионци показаха добра игра през цялото време. Още в 18-ата минута Уолкът изведе на добра позиция Боби Замора, но нападателят на Фулъм стреля от външна страна на мрежата.

Малко по-късно обаче "Уембли" изригна. Бейнс комбинира добре с Даунинг отляво, който центрира отлично към Гарет Бари а опорният халф реализира с глава - 1:0.

След гола Англия продължи да доминира и да търси второ попадение в срещата. Родуел имаше шанс да вкара, но Исаксон бе на мястото си. Отново той удари греда, а малко след това и Фил Джоунс се озова на стрелкова позиция, но шутира малко нескопосано.

Второто полувреме като цяло бе доста по-скучно поради много извършени промени. Все шак, шведите заиграха по-добре и можеха да стигнат до изравняване. Особено близо бе Себастиан Ларсон в 79-ата минута, но Скот Карсън се справи с далечния му удар.

Така Англия взе втора престижна победа само в рамките на 4 дни и вече гледа малко по-ведро към еврофиналите догодина.

АНГЛИЯ - ШВЕЦИЯ 1:0