Английският национален отбор спечели последната си контрола преди началото на Евро 2020. Подобно на проверката с Австрия, "Трите лъва" отново се поздравиха с минимална победа 1:0. Срещата на "Ривърсайд" беше белязана от точно изпълнената дузпа на Маркъс Рашфорд в 68-ата минута.

Реферът Мартинш от Португалия отсъди още един наказателен удар за островитяните, но той не бе реализиран от появилия се след паузата Джордан Хендерсън.

Снимка 533606

Източник: EPA/БГНЕС

На три пъти и гредите спираха Англия от гол №2. През първата част малшансът застигна Доминик Калвърт-Люин и Джейдън Санчо. Към края стражът Флорин Ница отби в страничния стълб и коварен изстрел на Джуд Белингам.

Най-чистите положения за северните ни съседи пък се откриха за нападателя Андрей Иван, но нито едно от тях не затрудни Сам Джонстън.

На 13 юни Англия стартира участието си на Евро 2020 с домакинство на Хърватия, което ще се проведе на митичния "Уембли".

Англия - големият фаворит, който мечтае за първи трофей от Европейско първенство