Англия очаквано разгроми аутсайдера Андора с 6:0 в двубой от група 6 на зона "Европа" от квалификациите за Мондиала в ЮАР през следващия сезон. Така тимът на Фабио Капело се нуждае от само още една точка за да си гарантира първото място в групата.

Уейн Рууни и Джърмейн Дефоу отбелязаха по две попадения за "Трите лъва", а другите голове станаха дело на Лампард и Крауч.

Двубоят на стадион "Уембли" в Лондон обаче се игра пред нетипично малко зрители, а във всеки сектор се виждаха празни седалки. Причината за това е стачката в метрото, която е накарала много от феновете да си останат по домовете.

Не бяха изминали и четири минути когато нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни откри резултата. В 29-ата минута след отлична атака на Англия Франк Лампард удвои. Шест минути преди паузата отново Рууни се разписа и направи резултата класически.

През втората част Джърмейн Дефоу се разписа два пъти в рамките на две минути (73, 75), а крайното 6:0 бе оформено от Питър Крауч.

Англия има 21 точки и е лидер в групата. За второто място ще се борят тимовете на Хърватия и Украйна, които са с по 11 точки и мач по-малко. Андора пък остава на последно място без спечелена точка.