"В Литекс има криза на резултатите, но аз имам доверие в клуба и футболистите и за- това се съгласих да стана старши треньор. Може би кризата е психологическа, момчетата не са забравили да играят футбол", бяха първите думи на новия старши треньор на Литекс Миодраг Йешич. "Всяка година целта на Литекс е да играе в европейските турнири.

Така че, ще се опитаме да спечелим купата на България, но няма да занемаряваме първенството, ще се опитаме да играем максимално добре във всеки мач. Познавам добре някои футболисти на Литекс, а с новите ще се запозная с помощта на видеокасети. Колкото до футбола в България, той ми е до болка познат", завърши сръбският наставник.

Миодраг Йешич е петият сърбин, който застава начело на Литекс. В кратката клубна история сънародниците му са се утвърдили и често Гриша Ганчев е прибягвал до услугите на специалист от западната ни съседка. Интересното е, че в два от случаите сърби сменят Феро - Чедомир Джуинджевич и Драголюб Симонович. И двамата обаче не печелят нищо с "оранжевите".

През сезон 2003/04 бившият играч на тима Дуци Симонович пък е заменен от безспорно най-успешния сръбски треньор на "оранжевите" Люпко Петрович. При първия си престой той спечели купата на страната през 2004 година, като на финала победи ЦСКА след изпълнение на дузпи.

След завръщането си Литекс постигна сериозен успех в Европа. Отборът игра прескочи групите на УЕФА и отпадна на 1/32-финалите. Петрович води ловчанлии през последните два сезона, като отборът финишира на трето и четвърто място. В миналия сезон загуби финала за купата на страната след продължения срещу Левски.