Литекс спечели реванша срещу Рудар (Плевля) с 4:0 на стадиона в черногорската столица Подгорица. Така с общ резултат 5:0, българският шампион се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига.
По веднъж за успеха се разписаха Нифлор и Йеленкович, а два гола наниза новото попълнение Брату.
Литекс започна сковано и с необяснимо притеснение. През първия половин час домакините държаха инициативата и налитаха към вратата на Галато. Играчите на Ангел Червенков се задоволяваха предимно да се бранят, но можеха да бъдат наказани в 9-ата минута. Тогава Ранджелович се озова в изгодна позиция на дузпата и шутира, но не успя да уцели вратата.
Рудар продължи да натиска, но противно на логиката, първи до гол стигнаха българите. След едно центриране от корнер на Том, Нифлор засече топката с глава и матира Раданович - 0:1. Този гол изведнъж пречупи устрема на черногорците и те допуснаха още едно попадение до почивката. Разписа се Йеленкович със страхотна тупалка от около 25 метра в 40-ата минута.
След почивката темпото значително спадна. Играчите на Рудар знаеха, че няма как да наваксат изоставането си, а Литекс откровено пестеше сили.
Играта се пораздвижи след влизането на Миланов и Брату, които замениха Попов и Нифлор. Именно двамата бяха замесени в следващите два гола за ловчанлии.
Първо в 73-ата минута Петков изведе със страхотен пас Миланов сам срещу Раданович. Младокът стреля, но ударът му срещна гредата. Притичалият Брату обаче довкара топката.
В самия край на срещата отново Миланов напредна по крилото и центрира към оставения непокрит в пеналта Брату, който от малък ъгъл с глава насочи топката в мрежата за крайното 0:4.
Така Литекс вече очаква спокойно следващия си съперник, който ще бъде Биркиркара или Жилина.
дякон фрост
на 20.07.2010 в 22:53:18 #373освен тва ,прост е този ,който те е правил и то с огромно нежелание,разбра ли 6кембъл тъп!!!
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:49:31 #372730. P- | 21.07.2010 01:46 724. Pisatel | 21.07.2010 01:44 а я си задай въпроса защо помогнаха на АИГ а не помогнаха на Лимън Брадърс? ------------------------------------------------- Пoмoгнаха на АИГ, за да помогнат на Голдман Сакс

6kembal
на 20.07.2010 в 22:48:35 #371прост, намерихте и ще те навестя скоро, ще се напикаеш(за предпочитане е)...инае ще боли и пак ще се напикаеш...
дякон фрост
на 20.07.2010 в 22:48:02 #370дякон фрост
на 20.07.2010 в 22:46:53 #369шкембъле,говедо вмирисано,намери ли ме???знаеш ли кой съм аз ,а теленце със дзурла?
Серафим Евлоги
на 20.07.2010 в 22:46:03 #368Ми нз 100%
на 13-ти със сигурност , а нататък ,ако съм жив
Смятам да си пръсна манерката 
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:44:48 #367716. P- | 21.07.2010 01:42 Писател ама Бернанки няма думата бе пич! В това можеш да си сигурен! ------------------------------------------- Всички от новия световен ред имат думата, а Бернанки е част от него.
Както и сенаторите, които го преизбраха. 
6kembal
на 20.07.2010 в 22:44:16 #366отчита се естествено на, познай кой, ми на конгреса бе...я да те видим с елементите, вече се бавиш...
Detroit
на 20.07.2010 в 22:43:33 #365cska_only_in_Division_A - Доста "Банки" в БГ не знаят какво е "Chase"
Опитай да трансферираш пари и те питат - какво е това 
6kembal
на 20.07.2010 в 22:42:54 #364дивизия, фд се състои от 4 компонента, знаеш ли кои са...ама по-бързо без гугле...
и щото е независима
знаеш ли на кой се отчита... 
Серафим Евлоги
на 20.07.2010 в 22:42:18 #363АЧка , защото ще съм в Бургас и да пиинем по 1 малко
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:40:57 #362Дивижън, ФЕД НЕ Е НЕЗАВИСИМА ОТ ДЪРЖАВАТА ИНСТИТУЦИЯ.
Кой избра Бернанки, а 
babait
на 20.07.2010 в 22:37:24 #361мале.. придойдеше англоговорящите...
6kembal
на 20.07.2010 в 22:36:26 #3602. Фед е независима от държавата институция ==================================== хахаххаха абе ти верно ли си мислиш, че е независима от държавата.... институция....баси , мислех, че си по-умен...
Серафим Евлоги
на 20.07.2010 в 22:34:34 #359АЧка , трябва ти още една да ти бели грозде
На 13-ти на работа ли си 
Detroit
на 20.07.2010 в 22:33:27 #358Предлагам по една "виртуална бира" за играчите на "Литекс" , а за "коментаторите" ......останалото
Серафим Евлоги
на 20.07.2010 в 22:29:53 #357АЧка
Как я караш 
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:29:21 #356684. cska_only_in_Division_A | 21.07.2010 01:27 676. cska_only_in_Division_A | 21.07.2010 01:21 670. Оle | 21.07.2010 01:17 А къде са Джи Пи Морган и Мерил Линч бе неграмотни мухльовци ============ А Мерил Линч ФАЛИРА ! --------------------------------------- Е как няма да фалира след като единия от СЕО-тата си декорира офиса за 1.2 млн долара с парите са народа
Джон Тейн май беше 
Серафим Евлоги
на 20.07.2010 в 22:27:45 #355Koнсорциумът на Байерн контролира всиЧки париЧни потоци
Други въпроси 
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:27:21 #354680. P- | 21.07.2010 01:23 Piсател,за АИГ те излъгах на тях им помогна държавата от пакета! ------------------------------------------------ Знаеш ли че за последната четвъртина от 2008-ма АИГ са загубили около 67.1 милярда долара. Гениални са
