Литекс постигна победа и във втората си контрола преди лагера в Холандия. "Оранжевите" се наложиха с 3:1 на новака в "А" група Сливен, а в проверката Станимир Стоилов изпробва трима намиращи се на проби защитници - французинът Александър Барт, белгиецът Джими де Волф и дошлият днес в отбора Благой Наков от Беласица. По-късно днес ще стане ясно кой от тях ще подпише с "оранжевите".

Сливен поведе в резултата с гол на Бакалов в 20-та минута, който прати топката във вратата на Голубович след техничен изстрел от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно, след центриране на Дуду от корнер, французинът Бертен засече коженото кълбо и изравни. Бразилецът Дуду изведе Литекс напред в резултата в 34-та минута, възползвайки се от извеждащия пас на капитана Ивелин Попов.

До края на полувремето двата отбора си размениха по още няколко опасни атаки, а след почивката и двамата треньори направиха много смени, като Мъри смени изцяло състава на домакините.

Ловчалии имаха превъзходство, но стигнаха до третия гол едва в 83-та минута, когато 16-годишният бразилец Диего вкара фантастичен гол, след като с техничен удар прехвърли вратаря Марков от 12 метра и прати топката под напречната греда.

Във вторник Литекс заминава на лагер в Холандия, където ще изиграе шест контроли, а тимът на Сливен ще пътува за Гърция, където ще изиграе две приятелски срещи с елитни местни отбори.

Литекс - Сливен 3:1

0:1 Бакалов (20), 1:1 Бертен (30), 2:1 Дуду (34), 3:1 Диего (83)

Литекс: Голубович (46-Тодоров), Манолев (73-Диего), Барт (57-Керлев), Камбон (46-Де Волф), Венков (46-Берберович), Бертен (50-Цветков), Сандриньо (46-Аседо), Том (46-Дубала), Дуду (46-Пашов), Попов (65-Бенгюзов), Бибишков (46-Наков)

Сливен: Караманов (46-Марков), Ивелин Янев (46-Ценов), Киков (81-Радев), П.Стоянов (46-Динев), К.Стоянов, Ямуков, Коста Янев (46-Петров), Колев (46-Димитров), Иван Стоянов (67-Матев), Бакалов, Миндев

Стадион: "Ловеч" - 300 зрители
Съдия: Ивайло Петров