Тимът на Литекс победи без да си дава много зор с 1:0 Спартак (Варна) в първи мач от новото футболно първенство.

Двубоят се игра пред около едва 300 зрители.

Единственото попадение, в адската жега в Ловеч, реализира голмайстора на Литекс и предишния шампионат Миливое Новакович.

В 30-ата минута на двубоя Новакович бе най-съобразителен пред вратата на направилия силен мач Генко Славов и с глава откри головата си сметка в първенството.

Въпреки че не показаха и половината от възможностите си, футболистите на треньора Люпко Петрович имаха тотално превъзходство през целия мач, като пропуски направиха Новакович, новото попълнение Слуйтер, Живко Желев, Боби Хазуров, Златинов и Сандриньо, което ядоса сръбския им треньор.

През втората част активно се включи и Станислав Манолев, който също пропиля няколко положения за гол.

Футболистите на треньора Мирослав Миронов трудно стигаха до вратата на Литекс, като така и не застрашиха сериозно Вутов.

На стадиона в Ловеч присъстваха съгледвачи на кипърския Омония, които обаче едва ли успяха да получат някакви по-сериозни впечатления от отбора на Литекс.

Във вторник ловчанлии срещат Омония в първи мач от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА.

"Бяхме трагични. През първото полувреме само Йеленкович, Берберович, Новакович и донякъде Желев знаеха за какво са на терена. През второто полувреме и Манолев се включи по-активно.

Всички останали се представиха много зле. Сандриньо бе отчайващ.

Единственото, от което съм доволен от този мач са трите точки.

Не аз, а играчите ми със слабите си изяви заблудиха съгледвачите на Омония, ако изобщо се е получило такова нещо.

Гледах няколко мача на кипърския тим. Много добър отбор са и ще ни бъде страшно трудно, особено с такава игра", коментира Люпко Петрович.

"Знаехме класата на Литекс, което стана причина да заложим на по-затворена тактика. Съперникът бе по-силния тим и заслужено победи.

Играчите на Люпко Петрович пропуснаха и доста положения пред вратата ни. Това са ни моментните възможности. Тепърва ще се обиграваме.

Доволен съм от старанието, което показаха играчите ми. Целта пред отбора този сезон е оставане в групата. Надявам се с мачовете от първенството футболистите да разгърнат потенциала си", заяви наставникът на Спартак Мирослав Миронов.