Вторият състав Литекс победи Хирошима с 8:3 в първата си контрола от подготвителния си лагер в турския курорт Анталия, съобщи радио "Дарик".

За ловчанлии се разписаха Офе в 5-та, Бибишков в 7-та, Ивелин Попов в 12-та от дузпа отново Бибишков в 21-ата, Слайтер в 54-ата, Родич в 57-ата и 70-ата минута и Борислав Хазуров.

Офе вкара първия си гол с екипа на Литекс, след като засече с глава центриране от ъглов удар в 5-ата минута. Две минути по-късно Сандриньо проби и намери Бибишков на празна врата за 2:0.

В 12-ата минута Ивелин Попов бе точен от дузпа за 3:0 за Литекс. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Иван Бандаловски.

В 21-ата минута Бибишков бе изведен от Ивелин Попов на стрелкова позиция и вкара за 4:0.

За Хирошима се разписа Маеда намали на 4:1 в 48-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Литекс.

В 54-ата минута резервата Тай Слайтер открадна топката от защитата на Хирошима и отбеляза за 5:1.

Три минути по-късно от пряк свободен удар Родич покачи на 6:1.

В 68-ата минута Ирисуне намали на 6:2, възползвайки се от грешка в отбраната на ловчанлии.

Две минути по-късно Родич се разписа отново с удар от 10-тина метра.

Маеда в 84-ата минута с втория си гол в мача направи резултата 7:3.

Крайното 8:3 оформи в 89-ата минута резервата Борислав Хазуров.