Съперникът на Литекс в турнира за купата на УЕФА - Копер, спечели с 2:0 срещу Приморие (Айдовчина) в контролна среща като гост. Попаденията вкараха Дарио Захора и
Дарко Кременович в първия половин час на срещата.

Треньорите на двата отбора пуснаха в игра всички здрави и налични играчи, а според вестник "Дело", коперчани са били по-напористи през първото полувреме. Особено добро впечатление направил бразилецът Жуниор де Оливейра, който не игра в първата
среща срещу Литекс.

"Копер показа по-добра игра преди почивката отколкото го видяхме срещу българите от Литекс", констатира изданието. В същото време пък стана ясно, че националният нападател
Себастиан Цимеротич няма да подсили Копер, каквито очаквания имаше тези дни.

Цимеротич се е договорил с корейския отбор Инчеон и заминава за Далечния Изток. Той бил обещал на новия собственик Милан Мандарич да остане в Копер, ако не си намери