Отборите на Сасуоло и Фиорентина не се победиха в днешния мач от 15-ия кръг в Серия "А". "Зелено-черните" допуснаха обрат и в крайна сметка "виолетовите" измъкнаха равенство 3:3.

Резултатът беше открит в 63-ата минута, когато Алфред Дънкан от състава на домакините овладя отскочило към него топка след рикошет и от границата на наказателното поле изстреля кълбото към горния десен ъгъл. То премина покрай вратаря и се мушна в мрежата за 1:0.

Само пет минути по-късно, "зелено-черните" удвоиха. Кума Бабакар бе останал непокрит в пеналта и получи много хубав пас от Дънкан. Завършващият му удар беше повече от превъзходен - 2:0.

Снимка 394263

Източник: БГНЕС

120 секунди след това обаче, гостите достигнаха до попадение. Джовани Симеоне се озова на чудесна стрелкова позиция и съвсем случайно отбита топка попадна в него. Той веднага отправи шут към вратата и не сгреши за 1:2.

В 80-ата минута обаче, домакините затвърдиха победата си, след като Стефано Сенси отбеляза много красив гол. Мощният му топовен изстрел от дистанция намери долния ляв ъгъл за 3:1.

Снимка 394262

В 86-ата минута, щастието на "зелените" бе леко помрачено, след като Филип Джуричич получи червен картон заради реплики към главния рефер.

Малко след това, "виолетовите" достигнаха и до втори гол на своята сметка, който бе дело на Марко Бенаси. Гостите не завършиха срещата в пълен състав. В 92-ата минута, Никола Миленкович също бе изгонен след втори жълт картон. В самия края на двубоя обаче, Кевин Миралас поряза "зелено-черните", разписвайки се за 3:3.

След това равенство, Сасуоло се размина с място в Топ 6 в Серия "А" и остава на осмата позиция с актив от 21 точки, докато Фиорентина се нареди на 11-ото с 19.