Отборът на Фиорентина не успя да победи Удинезе като гост, в среща от 22-ия кръг на италианското футболно първенство.

Ла Виола създаде множество положения пред съперниковата врата, но за нещастие на феновете си успя да вкара само един гол.

Нещо повече, домакините водеха в резултата до 65-ата минута на мача и дори ремито не бе сигурно за "виолетовите".

Снимка 404240

Източник: Twitter

Ларсен даде преднина на Удинезе в 56-ата минута, след като се възползва оптимално от една от малкото акции на "фриуланите".

Девет минути след това Фернандес оформи крайното 1:1, а малко по-късно пропусна още една възможност за връчване на всички три точки на своя тим.

В заключителните минути от срещата гостите натикаха опонента си в собствената му половина, но въпреки няколкото напрегнати момента след изпълнените от тях ъглови удари, до реализиране на нов гол така и не се стигна.

По този начин и двата тима си направиха неприятна "услуга", запазвайки съответно 9-ата и 16-ата позиция във временното класиране. По-ниско позиционирани са футболистите в черно-бели екипи.

Фиорентина отнесе Рома със 7:1

Фиорентина попиля Рома със 7:1!

"Виолетовите" се класираха за полуфиналите за Купата на Италия по безапелационен начин