Отборите на Фиорентина и Болоня зарадваха феновете си с добро представяне, по време на сблъсъка помежду си от програмата на 4-ия кръг на Серия "А".

Двата тима не спряха да се атакуват през почти всички 90 минути, показвайки че действително желаят да стигнат до победата на всяка цена.

Първото полувреме завърши без да бъдат отбелязани попадения, въпреки че възможности за подобен развой на събитията имаше и в двете наказателни полета.

Само 6 минути след почивката Киеза даде предимство на домакините. Докато все още той и съотборниците му празнуваха гола, буквално няколко секунди след това, Паласио изравни, разписвайки се за 1:1.

Надлъгването между двете единайсеторки продължи, а в резултата на това бе отбелязано и още едно попадение. То бе дело на Пецела, разписал се след 69 минути игра.

До края нови голови не паднаха, което означаваше нови три точки в актива на Виола. Те изкачват тима на 7-ата позиция, измествайки временно Милан от нея. Болоня остава под номер 9.