УЕФА ще започне официално разследване срещу Джуд Белингам заради жеста, който той направи след изравнителния си гол в осминафиналния двубой със Словакия. Разследването ще бъде за потенциално нарушаване на правилата за "прилично поведение" във вчерашния мач.

Белингам направи жест към резервната скамейка на противника след попадението си за 1:1 в петата минута на добавеното време. След това пък Англия стигна до успеха с 2:1 след продължения.

"Вътрешна шега към близки приятели, които бяха на мача", написа Джуд Белингам в социалните мрежи, а видеото с жеста му доби популярност след мача със Словакия.

УЕФА образува дисциплинарно производство срещу Белингам.

"Само уважение към начина, по който тимът на Словакия игра тази вечер", добави 21-годишният английски национал.

УЕФА може да накаже Белингам и той да пропусне мача срещу Швейцария от четвъртфиналите на Евро 2024.

Саутгейт: Мислех да извадя Белингам малко преди изравнителния гол