Отборът на Словения победи Казахстан като гост с 2:1 в първия мач от Група "H" на квалификациите за Евро 2024. Мачът се игра на "Астана Арена".

Словенците направиха пълен обрат, след като губеха на почивката с 0:1 след попадение на Максим Самородов за казахите. Това бе първи гол за футболиста в националния отбор.

Словения имаше притежание на топката от 62 процента през първата част и отправи три удара към вратата на съперника, но те не затрудниха вратаря Шацки.

В 47-ата минута Давид Брекало изравни за Словения, а в 78-ата минута Жан Випотник реализира победното попадение.

Това бе първа победа за Словения в квалификации в гостуване от септември 2021 година.

В тази група са още отборите на Дания, Финландия, Северна Ирландия и Сан Марино.