Националният отбор на Австрия направи решителна крачка към класиране на Европейското първенство в Германия догодина. Бундестимът, заедно с Белгия, се откъсна далеч пред конкуренцията, след като демонстрира класа  победата си като гост над Швеция с 3:1. Възпитаниците на Ралф Рангник изиграха страхотен мач, а оттук насетне само чудо може да ги личи от участие на континенталния форум.

Швеция се срина тотално на свой терен, като очакванията на скандинавците преди този двубой бяха, че победа ще ги върне в играта за Евро 2024.

Не така обаче мислеха австрийците, които до 69-ата минута вече водеха с многозначителното 3:0. Каращият втора футболна младост - Марко Арнаутович наниза две попадения, а тон за разгрома даде Грегорич в началото на втората част.

В самия край шведската чест беше съхранена от Хол с гола му за 1:3, който едва ли стопли някого на препълнения "Френдс Арена".

Испания - Кипър 6:0 в квалификация за Евро 2024