Испанският национален отбор по футбол записа разгромен успех по пътя си към Евро 2024. Тази вечер селекцията на Луис де ла Фуенте не остави никакъв шанс на Кипър, побеждавайки островитяните с 6:0. Иберийците обаче остават на второ място в подреждането на група "А", където малко изненадващо убедителен лидер е Шотландия.

Домакините водеха с 2:0 още до 33-ата минута, когато вече се бяха разписали Гави и Мерино. Класиката на "Нуево лос Карменес" можеше да бъде факт още до почивката, ала ВАР отмени заради засада гол на Алваро Мората.

Мерникът на Испания видимо се подобри през вторите 45 минути, когато в кипърската врата паднаха още четири попадения. На два пъти се разписа появилият се от резервната скамейка Феран Торес, а името си сред дългия списък с голаджии добавиха Баена и Хоселу.