Футболистът на Манчестър Юнайтед - Скот Мактомини, продължава да бъде жокерът на Шотландия, след като отбеляза два гола при зашеметяващата победа с 2:0 над Испания, първата победа на шотландците над Ла Фурия от 1984 г. насам.

Мактомини, който вкара два пъти в първата квалификация за Евро 2024 срещу Кипър, получи страхотна топка от Анди Робъртсън в седмата минута, за да изненада Кепа Арисабалага и да изведе своите напред.

Въпреки, че след това испанците се опитаха да доминират в мача и въпреки, че владееха над 60 процента от топката, положенията пред шотландската врата не бяха много. Вместо това в 51-ата минута Мактомини вкара нов гол за знаменитата победа.

Снимка 612168

След успеха победителите са на върха в групата с 6 точки от два мача, докато испанците остават с 3 и на този етап британците изглеждат в отлична позиция да завършат на едно от първите две места в групата, макар че до края има и още доста мачове.

Шотландия - Испания 2:0

1:0 Мактомини 7

2:0 Мактомини 51