Петиция за преиграване на мач от Евро 2024 заради спорно съдийско решение събра почти половин милион подписа.

Става въпрос за мача, който се игра в петък между Германия и Испания. От турнира отпаднаха домакините на Европейското.

Испания изглеждаше много близо до победата още в редовното време, но Флориан Вирц отбеляза изравнителен гол в 89-ата минута, за да прати сблъсъка в продължения.

След това Испания вкара късен гол дело на Микел Мерино, който се разписа в 119-ата минута, за да донесе победата с 2:1 и да разбие сърцата на германците.

Малко след мача германските привърженици стартираха онлайн петиция, в която призоваха мачът да бъде преигран. Те са на мнение, че е трябвало да бъде отсъдена дузпа по време на допълнителното време, когато удар на Джамал Мусиала се удари в ръката на Марк Кукурея.

Съдията Антъни Тейлър продължи играта въпреки протестите на германските играчи и фенове, а видеоасистент съдията Стюарт Атуел също не се намеси.

Въз основа на указанията, дадени на съдиите преди турнира, Тейлър взе правилното решение, тъй като ръката на Кукурея "не е била в неестествена позиция, когато топката я е ударила".

Кукурея за играта си с ръка срещу Германия: Не искам да давам мнение