Наставникът на Испания Луис де ла Фуенте ще приветства премахването на продълженията в осминафиналите и четвъртфиналите на eвропейските футболни първенства в бъдеще, макар съставът му да отстрани Германия в осминафиналите с помощта на допълнителен половин час.

Испания играе срещу Франция в полуфиналите на Евро 2024 по-късно довечера и той мисли, че възпитаниците му щяха да се по-свежи, ако не трябваше да играят 120 минути срещу домакините в петък. Микел Мерино реализира победното попадение за Испания при триумфа с 2:1, в 119-ата минута.

Три от четирите четвъртфинала имаха продължения, два приключиха с изпълнение на дузпи, успеха на Франция над Португалия и на Англия над Швейцария. Вторият полуфинал в сряда приветства съставите на Англия и Нидерландия, а "лалетата" надвиха Турция с 2:1 в редовното време.

"На турнир като Европейско първенство, който е толкова изморителен, може би продълженията може да бъде премахнати", сподели Де ла Фуенте пред медиите в Мюнхен, но допълни, че добавеното време трябва да остане за полуфиналите и за финала.

"Премахването на продълженията и преминаването направо към изпълнение на дузпи в първите два елиминационни кръга също би помогнало на шоуто, защото играчите ще бъдат много по-свежи и ще бъдат в по-добро състояние за следващите мачове", добави наставникът на "Ла Фурия Роха" .

"На турнира Копа Америка, продължения има само ако е необходимо на финала. Преди това, ако срещата е завършила наравно в редовното време, се преминава направо към изпълнение на дузпи", завърши Де ла Фуенте.

Ямал към Рабио: Движи се тихомълком и говори само когато е моментът да кажеш "шах и мат"

Полузащитникът на "петлите" смята, че в полуфинала крилото трябва да покаже далеч по-класна игра, спрямо досегашните си изяви на Евро 2024