Отборът на Франция докосва класирането на Евро 2024, след като се утвърди първото си място в група В на квалификациите.

Тази вечер възпитаниците на селекционера Дидие Дешан победиха с 2:0 отбора на Ейре и записаха победа №900 в историята на националния отбор.

Унгария удари Сърбия като гост и поведе убедително в нашата група за Евро 2024

България е на дъното

Това беше и пета поредна победа за "петлите" в квалификациите, които водят в групата с пълен актив и голова разлика 11:0.

Двубоят на "Парк де Пренс" беше специален за част от героите от Евро 1984 за Франция, които бяха поканени специално на стадиона.

Орелиен Чуамени откри резултата с великолепен удар в 19-ата минута. Маркюс Тюрам се разписа в началото на второто полувреме, когато отбеляза първия си гол за националния отбор.

Попадение на Килиан Мбапе в края на първата част пък беше отменено, тъй като получи топката от намиращия се в засада Тюрам.

В 72-ата минута Усман Дембеле нацели гредата след удар от малък ъгъл.

Французите играеха с настроение и с лекота стигаха до вратата на съперника, но до нов гол не се стигна и така резултатът се запази.

В другия мач от група В Нидерландия разгроми Гърция с 3:0.