Финландия се наложи с 2:0 срещу гостите от Словения в мач от квалификационна група "Н" за Европейското първенство през 2024 година.

Жоел Поянпало откри резултата в полза на домакините след подаване на Теему Пуки в 13-ата минута.

Бенямин Шешко пропусна да изравни в в 32-ата и 36-ата минута, като в първия случай топката срещна гредата.

Андрас Спорар и Петър Стоянович също не успяха да се разпишат във вратата на финландците след почивката, а отново Пуки асистира на Оливер Антман за втория гол в двубоя в 65-ата минута.

Финландия заема първо място в групата 6 точки, а Словения има същия актив на втората позиция.

В мача игра словенският защитник Жан Карничник, който е собственост на българския шампион Лудогорец Разград.

По-късно тази вечер са другите двубои от група "Н": Дания-Северна Ирландия и Сан Марино-Казахстан.