Отборите на Черна гора и Унгария, които са съперници на България в група "G" на квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година, завършиха 0:0 в Подгорица.

От равенството много по-доволни трябва да са гостите от Унгария, които не създадоха почти нищо запомнящо се пред вратата на черногорците, докато домакините имаха няколко опасни възможности пред Денеш Дибус.

Най-добрият шанс за гол за Черна гора дойде още в шестата минута, когато при едно центриране от десния фланг Адам Над едва не си вкара автогол. В опита си да изчисти топката халфът я изпрати с глава към собствената си врата и тя се отби от напречната греда.

Литва и България завършиха 1:1 в мач от квалификациите за Евро 2024

България се прости с мечтата си за участие на Евро 2024 след чутовна издънка срещу Литва

Поредна издънка на националния отбор на България

В средата на първото полувреме Стеван Йоветич бе на сантиметри от откриването на резултата. Капитанът на Черна гора стреля с десния крак от границата на наказателното поле, но за неудоволствие на феновете по трибуните топката премина на сантиметри от страничната греда.

През второто полувреме играта бе още по-затворена и в крайна сметка двата отбора се задоволиха с по точка от мача.

Така в класирането в групата лидер остава тимът на Сърбия с пълен актив от 6 точки от два изиграни мача. Унгария е на второ място с 4 точки, също от два мача, докато Черна гора е на трето място с 4 точки, но от три срещи. В дъното на класирането са Литва и България с по 1 точка, като литовците имат два изиграни мача, а България - три.